Çağdaş Siyaset Felsefesi Kılavuzu

Robert E.Goodin, Philip Pettit, Thomas Pogge
Eylül 2016
618 syf
9786054878680
Stokta
40,00TL/Ad KDV Dahil
37,04TL+ %8KDV
Sipariş için giriş yapınız
Çağdaş Siyaset Felsefesi Kılavuzu, siyaset felsefesi gibi dinamik bir alana dair bugünün en kapsamlı ve en güncel kaynağı olma özelliği taşıyor.
Çok farklı alanlardan öğrencilerin ve akademisyenlerin faydalanması için hazırlanan Çağdaş Siyaset Felsefesi Kılavuzu, siyaset felsefesi gibi dinamik bir alana dair bugünün en kapsamlı ve en güncel kaynağı olma özelliği taşıyor.

Çağdaş Siyaset Felsefesi Kılavuzu, özellikle son kırk yılda giderek etkin bir inceleme/araştırma alanı haline gelen siyaset felsefesinin büyüyen ihtiyacına yanıt olarak, bugün siyaset felsefesi alanında araştırmalarını sürdüren önde gelen yazarlarca kaleme alınan maddelerden oluşuyor.


Ekonomi, tarih, hukuk, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, sosyoloji ve siyasal du¨şu¨nceler tarihi gibi farklı alanları disiplinler-arası bir yaklaşımla ele alan bu Kılavuz, siyasal ideolojilere dair derinlikli kuramsal analizler sunmanın yanı sıra kozmopolitizm ve fundamentalizm gibi son yıllarda yoğun biçimde tartışılan kavramlardan uluslararası ilişkiler ve ku¨resel adalete kadar uzanan bir yelpazede ayrıntılı irdelemeler içeriyor.