Gide Gide, Gele Gele 2: Bir Tur Rehberinin Gözünden

Mehmet Haluk Özyurt
Ocak 2017
128 syf
9789754473551
Stokta
20,00TL/Ad KDV Dahil
18,52TL+ %8KDV
Sipariş için giriş yapınız
Haluk Özyurt'un "GİDE GİDE GELE GELE, Bir Tur Rehberi'nin gözünden"kitabı ilgi görmüş, beğeni kazanmıştı. Şimdilerde"GİDE GİDE GELE GELE-2"yi önümüze koyarak renkli izlenimlerini/gözlemlerini okurlarıyla paylaşmayı sürdürüyor.
Cüneyt AKALIN

Kadim dostum,gazeteciliğe aynı mekanlarda başladığımız Haluk Özyurt,sonraki yıllarda giriştiği tur rehberliğinin kendisinde bıraktığı hoş anıları kitaplaştırmış.Her biri gerçek olan bu mizah tadındaki anılar, eğer varsa, turizm tarihimiz içinde de kendilerine yer bulacaktır.Haluk’a ellerine sağlık diyor,su gibi akıp giden öykülerle sizi baş başa bırakıyorum.

Melih AŞIK

Yazarın yarım yüzyıldır bildiğim ironik konuşma biçimini yazıya ne denli başarılı biçimde yansıttığını Gide Gide Gele Gele-1'i okurken fark etmiştim.İkinci kitap da, ilkinin üslup güzelliğine katılan merak unsurlarıyla bir solukta okunuyor.

Vecdi SEVİĞ

"Yolculuğu severim Halil İbrahim İnsan bir yere gidiyormuş gibi olur" demişti şair.Haluk Özyurt, gezisine katılanlara gerçek bir yolculuğun doyumunu sağlarken, geziye katılamayanların o güzelliklerden mahrum kalmasına razı olmayan gönlünün ışığıyla, birikimlerini kitaba dönüştürüyor.Kitabı okurken kültür, tarih ve siyaset perspektifinden folklorik hikayeleri ile birlikte anlatılan yerlerde nefes aldığınızı hissediyorsunuz.

Aydın ESEN